Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun ve Gıdı Estetiği Nedir?

Meme, göz kapakları, yüz, boyun ve gıdı gibi bölgeler yerçekimi etkisiyle sarkar. Bunun yanı sıra genetik unsur ve kilo alıp verme gibi etkenler de deride gevşekliğe ve sarkmaya neden olur.

Boyun ve gıdı bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz şeklinin bozulmasına neden olmaktadır. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Boyun ve gıdı estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanmaktadır.

Kişinin yaşına göre ve  plastik cerrahın kararı doğrultusunda yapılacak vaser liposuction ile ya da germe işlemi ile boyun ve gıdı bölgesi estetiği uygulanabilir. Kişinin deri elastikiyeti ve yağ oranı kararın kesinleştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Boyun ve Gıdı Estetiğinde Vaser Liposuction Nasıl Kullanılır?

Boyun ve gıdı liposuction işlemi, çok ince kanüllerle boyun ve çene altındaki yağlar dışa aktarımı demektir.

Liposuction işlemi ile yağın dışa aktarımı sonrasında giyilecek korse ile derinin yeni yerine yapışması ve küçülmesi sağlanmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren bu işlem lokal anestezi altında yapılabilir. Liposuction yöntemi olarak klasik liposuction haricinde Laser lipoliz ya da Vaser liposuction teknikleri kullanıldığında daha hızlı iyileşme sağlanır. Biriken fazla yağlar, çene altından açılan küçük bir kesiyle laser ya da vaser uygulanarak eritildikten sonra tamamen alınır. Ciltteki sarkık görüntü ısı etkisiyle sıkılaştırılır.  Aşırı kas ve deri gevşemesi olan  kişilerde kulak arkasına yapılan 1-2 cm’lik  kesilerle uygulanan boyun askısı iyi sonuç verir. Lokal anestezi ile boyun askı işlemi yaklaşık 20-30 dakika sürer.

Deri gevşekliği belirgin ve askı ile toparlanma şansı zayıf ise, boyun germe operasyonu uygulanabilir. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 2-3 saat sürer. Bu işlemler sonrası ortalama 4-5 gün süreyle boyun bandajı kullanılır.

 

Boyun Estetiğinde Cerrahi Olmayan Yöntemler Nelerdir?

Boyun estetiği profilimizi etkileyen önemli bir unsurdur. Boyun ve dekolte bölgesinde ince kırışıklıklar şeklinde oluşan bu görünüm, dolgu mezoterapi veya thermage gibi ameliyatsız yöntemlerle de giderilebilir. Ameliyat olmak istemeyen ya da henüz germe gerektirmeyen durumlarda uygulanabilir.

 

 

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.