Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun ve Gıdı Estetiği

Gıdı (çene altı yağ fazlalığı) nasıl giderilir?

Genellikle kilo fazlalığına bağlı olarak erken yaşlarda bile oluşabilen gıdı problemi her kadın için sorun teşkil eder. Bazı hastalarda ise kilo oranı normal olmasına rağmen bu sorunla karşılaşılabilir.

Eğer hastada esas olarak yağ fazlalığı mevcut, deride aşırı bir sarkma yoksa, ve hasta erken yaşlarda ise tercihen boyun bölgesine vaser liposuction yöntemiyle bu görünüm giderilebilir. Liposuction kanülü çene altı veya,her iki yanda kulak önünden yapılan birer cmlik kesilerden yerleştirilir. Yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra, pansuman tamamlanır. Ortalama 45 dakika süren bu ameliyat oldukça etkili, hasta için konforlu ve iyileşme dönemi kısadır, işlem sonrası belirgin bir iz kalmaz. Hasta 2-3 gün içerisinde normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

Estetik Boyun Germe

Boyun estetiği profilimizi etkileyen önemli bir unsurdur. Boyun ve dekolte bölgesinde ince kırışıklıklar şeklinde oluşan bu görünüm, dolgu mezoterapi veya thermage gibi ameliyatsız yöntemlerle de giderilebilir. Ameliyat olmak istemeyen ya da henüz germe gerektirmeyen durumlarda uygulanabilir.

Yaşlılığa bağlı olarak boyun bölgemiz oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar cildin gerginliğini kaybetmesiyle oluşur ve bu durum estetik olmayan bir bir görüntüye neden olmaktadır. Bu ameliyat yaşlanma ve sarkma problemi olan fazla deri görüntüsü cerrahi olmayan ameliyatsız işlemler ile çözümlenemeyecek büyüklükte sıkıntı yaşayan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir. Cerrahi bir operasyon olması sebebi ile bu işlem kesinlikle klinik ortamda cerrah tarafından yapılmalıdır.

Boyundaki kırışıklıklar ve sarkma giderilir, çene açısı belirginleştirilir, gergin ve estetik bir boyun görünümü oluşturulur. Boyun germe ameliyatı kesisi, kulak arkasında kalır ve dışarıdan bir iz görülmez.

Boyun germe operasyonu genel anestezi altında ortalama 2 saatte tamamlanır. Boyun bölgesinin altına kan birikimini önlemek için dren yerleştirilir. Dikişler 1 hafta süresinde iyileşir ve şişlikler 1 haftada azalır. Boyun germe operasyonundan 1 hafta sonra günlük rutininize geri dönebilirsiniz. Estetik boyun germe operasyonu sonrası ödem ve morluklar geçince, boyun ve dekolte bölgesinde belirgin bir düzelme gözlenebilir.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım ve SEO