Vajinoplasti

Vajinoplasti (Vajina Daraltma Operasyonu)

Vajina sıkılığının azalması, gevşemesi, esnekliğinin azalması cinsel tatminsizliği, duyarlılık ve his kaybını beraberinde getirebilir. His kaybı da orgazm olamama sorununu ortaya çıkarır.  Genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyatlara vajinoplasti  denir.

Vajinoplasti ameliyatları hem işlevsel hem de estetik açıdan kişilere faydaları olan, hasta memnuniyetine sağlayan bir estetik operasyondur.

Bu ameliyatın asıl amacı gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlayarak gerginliğini arttırmak ve bu şekilde hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırmaktır.

Vajinoplasti ameliyatı lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) veya sedasyon yöntemi (hafif uyutma) ile) ortalama olarak 45 dakika- 1 saat kadar sürmektedir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için görünmez, oldukça rahat ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyattan 2 gün sonra günlük rutinize dönebilirsiniz. Bu ameliyat sonrasında hastalarda ciddi bir ağrıya rastlanmamaktadır. Verilen ağrı kesicilerle dindirilebilir.

Vajinoplasti sonrası kişisel temizliğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dikişlerinizin pansumanları düzenli olarak yapılmalı ve doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Dikişler 15-20 gün sonrasında kendiliğinden dökülür.

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.