Labioplasti

 

Labioplasti ( İç ve Dış dudakların küçültülmesi)

Labioplasti ameliyatı,vajinanın iç veya dış dudakların küçültülmesi sarkıklığının giderilmesi ameliyatıdır.

İç dudaklar ter bezi acısından zengindir ve ve bazı durumlarda nemden dolayı mikropların o bölgede üremesi kolaylaşır. Oluşan enfeksiyonlar ise ağrı ve kokuya neden olabilir bu da çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkiler.

İç dudakların sarkması ve deformasyona uğramasının çeşitli nedenleri vardır. Yaşlanmaya ve genetik yapıya bağlı olduğu gibi gebelik veya sigara kullanımı da neden olabilir. Bu ameliyatı 18 yaşını doldurmuş genital bölgesini beğenmeyen herkes olabilir. Labioplasti sonrası kişide duyu kaybı yaşanmaz, ya da cinsel ilişki sırasındaki orgazm azalmaz, birçok araştırma sonucu bu operasyonun kadınlarda cinsel hayatı olumlu yönde etkilediğini göstermiştir.

Labioplasti ameliyatı normal doğuma engel değildir, doğum yapmamış hastalar da bu operasyonu rahatlıkla olabilir. İşlem sırasına uyuşturucu iğneler yapılarak ağrının minimum yaşanması sağlanır. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) veya sedasyon (hafif uyutma) ile) ortalama olarak 45 dakika- 1 saat kadar sürmektedir.

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.