Gözaltı Işık Dolgusu- Redensity II

Göz altı ışık dolgusu hangi durumlarda uygulanır?

Göz çevremizdeki yağ dokuları ve etrafını çevreleyen zarlardaki, ve gözün içinde bulunan kemik yapısındaki değişiklikler gözaltı bölgemizde torbalanma veya çukurlaşma olarak ortaya çıkabilir.

Gözaltındaki belirgin torbalanmaların ve çukurlukların, koyu renkli halkaların  çizgilerin tedavisinde Redensity II gözaltı ışık dolgusu başarı ile uygulanmaktadır.

Kimler göz  altı dolgusu için uygundur?

Gelişim çağını tamamlayan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir. Kadınlarda gebelik ve bebek emzirme gibi durumlarda uygulanmaz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu kemik üzerine uygulanan bir dolgudur. Genellikle göz ve burun arasında ya da gözlerle elmacık kemikleri arasında oluşan, koyu halkalanmalara neden olan çukurluklara uygulanmaktadır. Uygulamadan önce de göz çevresine düşük dozda bir lokal anestezi uygulanır. Daha sonra göz çevresi bir tonik ile temizlenir, göz çevresinde belirlenen rotaya göre doktorun ayarladığı dolgu enjeksiyonları yapılır. İşlem sonrasında göz çevresine kızarıklık önleyici ve rahatlatıcı bir krem sürülür. Bu işlem ortalama 30 dk sürer. Uygulamadan 1-2 hafta sonra etkisi görülür, bazı durumlarda ilave enjeksiyon  gerekebilir.  Hastaların deri yapısı, ten rengi gibi özelliklerine göre kalıcılık süresi farklılık gösterebilir fakat ortalama süre 9 aydır.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.