Fraxel Dual

Fraxel Dual nedir?

Fraxel Dual yaşlanma lekelerini , cilt tonu problemlerini , güneş hasarlarını, çizgileri ve kırışıklıkları, vücut çatlaklarını ,akne izlerini veya genel cilt problemlerini tedavi amaçlı kullanılan lazer dalga boyu sistemidir.

Fraxel Dual ciltte ciltte mikroskobik uygulama alanlarına etki eder. Fraxel’in etkisiyle ciltte epidermis ve dermiş tabakaları zarar görürken, bununla birlikte cilt kendini hızlıca iyileştirir ve toparlar. Fraxel Dual’ın ın ana mantığı cilt hücrelerinin kendini yenileyerek tekrar oluşmasıdır.

Daha iyi bir cilt dokusu ve tonunun oluşmasını sağlarken, cilt lekelerini ve pigmentasyon fazlalıklarını giderir, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Böylece cilt daha canlı ve gençleşmiş görünür. Yaşınız kaç olursa olsun veya cilt tonunuz ne olursa olsun Fraxel Dual cildiniz için en az rahatsızlığı yaşatarak, cildinizi yeniler.

Fraxel Dual nasıl uygulanır?

Uygulama öncesi uyuşturucu etkili bir krem sürülür ve uygulama sırasında soğuk üfleyici aparat yardımıyla hastanın en az acı hissetmesi sağlanmış olur. Hastalar genellikle uygulama sırasında yoğun sıcaklık hissederler. Genellikle yan etkiler kızarıklık ve hafif ödem şeklinde olur. Bir süre güneşte fazla kalmış hissiyatı oluşabilir. Bu uygulamanın diğer uygulamanda ayrı bir avantajı da çizgi oluşumu ve yara izlerini geçirirken, iyileşme sürecinin genellikle hızlı ve yan etkilere fazla rastlanmıyor oluşudur. Diğer lazer uygulamalarına göre Fraxel Dual sırt, göğüs ve bacak gibi büyük alanlarda daha etkilidir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Uygulama sonrası güneş koruması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Fraxel Dual sonrası direkt güneşe temastan kaçınmalısınız ve minimum 30 faktör koruyucu kullanmalısınız.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.