Op. Dr. Leyla Arvas

Op. Dr. Leyla Arvas Hakkında

Op. Dr Leyla Arvas , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı . Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı .

Dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezlerinden biri olan Tayvan Chang Gung Memorial Hastanesi’nde, mikrocerrahi ( baş, boyun ve meme kanserlerinin tedavisinde rekonstrüksiyon) eğitimi aldı.

Japonya’da Tokyo şehrinde TWMU Hastanesi'nde çalıştı ve akne , lekeler, hiperpigmentasyon , yara izleri , kırışıklıklar, akne izleri için uygulanan lazer tedavileri konusunda deneyim kazandı .

​​İspanya’da Barselona şehrinde, IDB ( Instituto Javier de Benito ) Kliniği’nde klinik fellow olarak bulundu. Özellikle yüz estetiği, meme ve vücut estetiği konularında aktif olarak çalıştı . Barselona’da ki Silhouette Lift ve Silhouette Soft eğitim toplantılarında defalarca bulundu. Özellikle yüzdeki kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisinde kullanılan bu yöntemi  beş yıldır uygulamaktadır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı sonrası İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı.

Daha sonra Fulya Jinemed Hastanesi'nde özellikle uluslararası hastalar için yüz ve vücut estetik operasyonları gerçekleştirdi .

2011 yılında Bosphorus Anatomica Plastik Cerrahi Merkezi'nde, plastik cerrahi konsültan hekimi  olarak çalıştı ve farklı estetik operasyonlar gerçekleştirdi. Vaser ve Lazer Liposuction teknikleri, Saç Ekimi operasyonları yanı sıra Botox, dolgu, mesoterapi enjeksiyonları, Lazer tedavileri , kimyasal peeling ve askılama yöntemleri gibi minimal cerrahi prosedürleri uyguladı .

2012 yılı itibari ile İstanbul Cosmed Kliniği özel muayenehanesinde çalıştıktan sonra Kasım,2015 tarihinde Quartz Clinique’i kurdu. Ameliyatlarını İstanbul Avrupa yakasındaki nitelikli özel hastanelerde gerçekleştirmektedir. Bunlar Acıbadem Taksim Hastanesi ve Amerikan Hastanesi’dir.

Rinoplasti , Göz Kapağı Estetiği, Yüz Germe (Endoskopik yüz germe) ve vücut şekillendirme prosedürleri de denilen Liposuction , Meme Dikleştirme - Meme Büyütme ve Küçültme ; Karın Germe ameliyatları özel ilgi alanıdır ve kendisi bu konularda uzmandır.

Daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “Vaser High-Definition” özel ilgi alanlarından biridir.

Op. Dr. Leyla Arvas, vücut şekillendirmede VASER teknolojisini kullanarak Liposuction ve vücüt şekilllendirme operasyonlarını gerçekleştirmektedir.

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.