Yüz Germe

 

Yüz germe ameliyatı, yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırmak için yapılan bir operasyondur. Yüz germe (yüz gençleştirme) ameliyatları, üst, orta ve alt yüz bölgelerinin tamamını içeren germe ve gençleştirme operasyonu olarak da bilinmektedir.  Genellikle 50 yaş üzerindeki kadın ya da erkeklerin tercih ettiği yüz germe operasyonu, alt ve üst göz kapağı cerrahisini ve yağ enjeksiyonu işlemlerini de içerir. Bunun yanında hyaluronik dolgu enjeksiyonu ve ya hafif peeling uygulamalarıyla ince kırışıklıklarında giderilmesi sağlanır.

Yüz germe (Face Lift) ameliyatı ile ilgili en önemli nokta hastanın görüntüsünün özgün olmasına dikkat edilmesidir. Yüz germe operasyonuna karar veren hastanın işinin ehli ve kendisini doğru anlayan bir plastik cerraha yaptırması çok önemlidir.

Yüz germe operasyonları genellikle göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, liposuction (vaser), yağ enjeksiyonu, radyo frekans, kimyasal peeling gibi ek girişimler ile kombine edilerek sonucun kalıcılığını arttırılması sağlanabilir.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Yüz gençleştirme operasyonları, genel anestezi altında tam teşekküllü hastanelerde yapılmalıdır. Ortalama 2-2.5 saat sürer. 1 gece hastanede kalması gereken hastanın, 6 ila 7 gün sonra dikişleri alınmak üzere kontrole gelmesi gerekmektedir. Yüz germe estetiği sonrasında, hastanın baskılı, yumuşak bir pansumanla sarılmak üzere istirahat etmesi önerilir. Bu bandaj yaklaşık 1 ay kadar yüzde kalmalıdır. Tüm şişlik ve morluğun giderilmesi 6 ila 12 ay sonra gerçekleşecektir Yaklaşık 10 gün sonra hastamız normal hayatına geri dönebilir.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım ve SEO