Meme Dikleştirme Ameliyatı

 

Göğüsler zamanla yaşlanma, yer çekimi, kilo kaybı ya da ağır diyet programları, hamilelik ve emzirme gibi nedenlerle zamanla estetiğini, sıkılığını ve formunu kaybedebilirler. Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak ) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Bu işlem bazı durumlarda göğüs büyütme operasyonuyla kombine edilebilir.  Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir.

Meme dikleştirme ameliyatı kimler için uygundur?

Bu operasyon için en uygun adaylar fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik olarak  beklentilerinde kararlı ve gerçekçi olan kadınlardır. Genellikle hastaların çoğu 30 yaş ve üzeridir, fakat sarkık ve ağır göğüs problemi erken yaşlarda yaşanıyorsa yine tercih edilebilir. Genellikle meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık görüntüye sahip hastalara uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları çeşitlidir; yerçekimi, hamilelik, yaşlanma ve kilo değişimi yeniden sarkmalara neden olabilir. Bu nedenle göğüs dikleştirme ameliyatlarında implant kullanılması sonucun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. 

Operasyon sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Operasyon genel anestezi altında ortalama 3 saat sürer, ameliyat sonrası biraz ağrı ve sızı yaşayabilirsiniz, bunlar ağrı kesicilerle giderilebilir. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonrasında işe dönebilirsiniz. 1 ay boyunca kuvvetli egzersizlerden kaçınmalısınız ve size uygun medikal korsenizi 1 ay boyunca takmalısınız. Operasyon sonrası izler 1 yıla kadar tamamiyle geçer.

Estetik meme dikleştirme operasyonu genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur.

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.