Kulak Estetiği

Otoplasti

Kulak estetiği yada Otoplasti kulağın şekli, pozisyonu ve proporsüyonunu  düzeltme işlemidir.

Otoplasti kulak yapısındaki doğuştan varolan ve vücut gelişimiyle daha da belirgin hale gelen ya da bir kaza sonrası oluşan şekil bozukluklarını giderir. Kepçe kulak görünümü özellikle çocuklarda sıklıkla rastlanan ve gerek çocukları gerekse yetişkinleri ruhsal ve psikolojik açıdan etkileyebilen sağlık ve estetik görünüm sorunlarından birisidir.

Kulak estetiği doğal şekil verirken aynı zamanda kulakların dengesi ve şeklini yüz hatlarıyla uyumlu bir hale getirerek sağlar.

Cerrahi ve iple olmak üzere iki çeşit kulak estetiği uygulaması vardır.

Cerrahi yöntemle kulak estetiği, kulak kıkırdağının düzeltilmesi ve kulak arkasından yapılan kısa bir kesi ile kulakta kalıcı dikişler atılarak kulağın istenilen görünümünün sağlanması işlemidir. Kalıcı ve güvenilir bir yöntemdir.

İple germe yöntemi de bir alternatif olarak görülür, çok sık tekrar etmeleri ve deformenin tamamını çözmemeleri gibi nedenlerden dolayı çok tercih edilmemektedir.

Kulaklarda ki bu işlem lokal  veya genel anestezi altında düzeltilir.

 Kimler Otoplasti için uygundur?

Çocuk ve yetişkinlerde kulak deformasyonu veya şekilsel bozukluğundan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Kulak estetiği en erken yaşlardan itibaren yapılabilecek bir operasyondur. Çocuklarda kulak gelişimi 6 yaşındayken %90’ından fazlası tamamlanmış olur, dolayısıyla  psikolojilerinin etkilenmemesi adına ilkokula başlamadan önce yaptırılabilir.

Ameliyat ortalama ne kadar sürer?

Yaklaşık 30 ile 45 dakika aralığında süren bir ameliyattır

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyatın sonrasında 1 hafta boyunca bir elastik bandaj kullanılır.  Ameliyat sonrası hastanede 1-2 saat dinlendikten sonra, hasta ertesi gün günlük rutinine dönebilir. Ameliyat sonrası ağrı genellikle az olur ve ağrı kesicilerle giderilebilir.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım ve SEO