Kaş ve Alın Germe

 

Yaşlanma etkileri kaçınılmazdır ve kaş ve alın bölgesi ilk belirtileri görebildiğimiz bölgelerdir. Cilt elastikliğini kaybeder.  Güneş,  rüzgar ve yer çekimi etkisi kaş ve  alın çizgilerinin oluşmasına neden olur. Bu durum 30’lu yaşlarınızda bile olduğundan daha yaşlı görünmenize ya da aslında öyle hissetmemenize rağmen yorgun, kızgın veya üzgün bir görüntüye neden olabilir. Sonuç olarak birçok insan alın germe işlemini bu sebeplerden dolayı tercih eder. Kadın ve erkeğin yaşlanma sürecindeki farklılıklar ve medikal teknolojideki yenilikler bu prosedürün  farklı yöntemlerle uygulanmasını sağlamaktadır.

Kaş ve alın germe yöntemleri nelerdir?

Alın germe operasyonu çeşitlerindeki ana farklılık ciltteki kesik yeridir.

Klasik yöntemlerde alın ve kaşı kaldırmak için kesikler saç çizgisnin birkaç cm gerisinde, izler saçlı deri içerisinde kalacak şekilde olur, böylece izler görünmez.

Bir diğer yöntem endoskopik ameliyattır. Saçların arasından birkaç kesik açılır ve mikroskop ameliyatı asiste etmek için kullanılır. Doğru hastada yapılabilen bu yöntem klasik yönteme göre çok daha az iz bırakan bir tekniktir ve iyileşme süreci daha hızlıdır. Kesik bölgeleri doktor tarafından muayene sırasında, hangi  yöntem  uygulanacağı hastayla görüşülerek belirlenir.

Bu yöntemlerin hepsi kaş ve alnı gererken, ince çizgilerin yok olmasını ve yüz orantısının oluşmasını sağlar.

Bu uygulama genellikle 1-1,5 saat kadar sürebilir. Genellikle sedasyon  veya anestezi yöntemi kullanılır.

 

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım ve SEO