Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşlanma belirtilerinin yüzde ilk fark edilen bölgedir. Eski formunu kazanmasına yönelik gerçekleştirilen alt ve üst göz kapağı operasyonları ile daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz. Genellikle yaşın ilerlemesiyle ya da genç yaşlarda görülebilen göz kapağı ya da göz kapaklarında yağ birikmesi sonucu oluşan rahatsızlıklar bu girişim ile giderilebilir.

Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapağı üzerindeki fazla cilt ve yapın çıkartılması işlemidir. Fazla deri alınırken çok dikkat edilmelidir. Hastanın görüntüsü direk olarak etkileyen bir etkendir. Göz estetiği yüz germe ve alın germe operasyonlarıyla kombine edilebildiği gibi lokal ya da genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı için açılacak kesi göz kapağının katlanan kısmının altından yapılır. Alt kapağın onarımı ise kirpiklerin hemen altından gerçekleştirilir. İki operasyonda da gözle görülür bir iz kalmaz. Göz kapağı, cildimizde en az iz kalan bölgedir.

Göz kapağı estetiği işlemi öncesinde göz kapağını etkileyen diğer problemler de ele alınmalıdır. Kapak düşüklüğü ya da gevşekliği gibi problemi olan hastanın işlem yapılırken mutlaka bu problemleri de işlem sırasında çözülmelidir. Bunlar göze alınmadan yapılan bir operasyon sonrası kapaklarda çekinti, pozisyon bozukluğu ve ya göz sulanması gibi sıkıntılar gelişebilir.

Operasyon sonrası süreç nasıldır?

Operasyon ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir. Alt ve üst göz kapağının beraber yapıldığı operasyonlarda bu vakit biraz daha uzayabilir. İşlem ağrılı değildir. Göz kapağı estetiği sonrasında oluşacak hafif ağrılar, verilen ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.

Operasyon sonrasında hasta gerginlik ve şişlik mutlaka hissedecektir. Bu şikayetler yaklaşık 2 hafta sonra düzelecektir. Kullanılan dikişler 5-7 gün sonra alınacak, alındıktan sonra şişlik ve morluklar kendiliğinden yavaş yavaş kaybolmaya başlayacaktır. Operasyon sonrası hasta hemen normal hayatına dönebilir. Dikişlerin alınmasından sonra günlük aktiviteleri daha rahat bir şekilde yapmaya devam edebileceksiniz. Operasyon sonrasındaki 1 hafta boyunca kan basıncını arttırıcı eğilme, kaldırma ve ağır spor aktivitelerinden uzak durmak oldukça önemlidir.

Quartz Clinique 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım ve SEO